facebook
youtube

Cenntro Electric Sp. z o.o.

ul. Łopuszańska 24 C, 02-220 Warszawa

Godziny pracy

Pon - Pt : 09:00 do 17:00

Szybki kontakt

+48 502 226 652, +48 502 226 418

AKTUALNOŚCI

Cenntro rozpoczyna produkcję akumulatorów w zakładach w Stanach Zjednoczonych i Niemczech

Pakiety początkowe do zainstalowania w linach Metra, zawierają ogniwa akumulatorowe LFP oraz zastrzeżone technologie zarządzania akumulatorami

6/2/2023, FREEHOLD, N.J. (BUSINESS WIRE)

Cenntro Electric Group Limited (NASDAQ: CENN, wiodąca firma zajmująca się technologiami EV oferująca sprawdzone rynkowo, zaawansowane elektryczne pojazdy użytkowe ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła montaż i produkcję zestawów akumulatorów przy użyciu ogniw litowo-żelazowo-fosforanowych („LFP”) oraz zastrzeżonych technologii zarządzania akumulatorami Cenntro. Zestawy akumulatorów są montowane w zakładzie Cenntro Freehold w stanie New Jersey oraz w zakładzie Herne w Niemczech. Powstałe akumulatory będą oferować dłuższą żywotność i szybsze ładowanie, a także bezpieczniejsze operacje. Akumulatory zostaną początkowo zainstalowane w pojazdach użytkowych serii Metro firmy Cenntro.

„Produkując własne zestawy akumulatorów, mamy nadzieję zwiększyć efektywność łańcucha dostaw, poprawić odporność akumulatorów i ostatecznie uzyskać lepszą kontrolę nad jednym z najbardziej strategicznych elementów naszego łańcucha dostaw” — powiedział Peter Wang, prezes i dyrektor generalny. „Nasza zdolność do obsługi wielu operacji montażu akumulatorów demonstruje, jak wiele wysiłku i zaangażowania włożyliśmy w promowanie lokalnego zaopatrzenia i lokalnej produkcji”.

Wewnętrzny montaż zestawów akumulatorów będzie początkowo wykorzystywał ogniwa akumulatorów pochodzące z zewnątrz. Cenntro będzie nadal opracowywać dodatkowe pakiety akumulatorów dla swojej linii produktów, a w przyszłości będzie wykorzystywać ogniwa produkowane przez spółkę zależną Cennatic Power, Inc.   

 

Stwierdzenia dotyczące przyszłości
Niniejszy komunikat zawiera „stwierdzenia dotyczące przyszłości” w rozumieniu przepisów dotyczących „bezpiecznej przystani” amerykańskiej ustawy Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r. Stwierdzenia dotyczące przyszłości obejmują wszystkie stwierdzenia, które nie są faktami historycznymi. Takie stwierdzenia mogą, ale nie muszą być, identyfikowane za pomocą słów takich jak „może”, „wierzy”, „przewiduje”, „może”, „powinien”, „zamierza”, „planuje”, „będzie”, „cel(e),” „może”, „oczekuje” „oczekuje(a),” „oszacuj(e),” „projekt(y),” „prognoza'', „pozycjonowany”, „w przybliżeniu”, „potencjał”, „cel”, „strategia”, „perspektywy” i podobne wyrażenia. Przykłady stwierdzeń dotyczących przyszłości obejmują między innymi: oświadczenia dotyczące możliwości montażu i dystrybucji, zdecentralizowanej produkcji oraz w pełni zdigitalizowanych rozwiązań w zakresie autonomicznej jazdy. Wszystkie takie stwierdzenia dotyczące przyszłości są oparte na aktualnych przekonaniach, oczekiwaniach i założeniach kierownictwa oraz podlegają ryzyku, niepewności i innym czynnikom, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki znacznie różnią się od wyników wyrażonych lub sugerowanych w niniejszym komunikacie. Dodatkowe czynniki ryzyka i niepewności, które mogą mieć wpływ na stwierdzenia dotyczące przyszłości Cenntro, można znaleźć w ujawnieniach zawartych w publicznych zgłoszeniach Cenntro w SEC, w tym w „Czynnikach ryzyka” w Cenntro Raport roczny na formularzu 20-F złożony w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd 25 kwietnia 2022 r., z którym można się zapoznać na stronie www.sec.gov.

8

8

Modeli
Pojazdów

32

32

Kraje
Certyfikowane

6

6

Fabryk
Montażowych

238

238

Przyznanych
Patentów