facebook
youtube

Cenntro Electric Sp. z o.o.

ul. Łopuszańska 24 C, 02-220 Warszawa

Godziny pracy

Pon - Pt : 09:00 do 17:00

Szybki kontakt

+48 502 226 652, +48 502 226 418

AKTUALNOŚCI

Cenntro rozpoczyna produkcję elektrycznych samochodów ciężarowych w zakładzie montażowym w New Jacksonville na Florydzie

Obiekt o powierzchni 100 000 stóp kwadratowych do montażu modeli LS400, Teemak i Metro dla regionu południowego Stanów Zjednoczonych.

30/3/2023, FREEHOLD, N.J. (BUSINESS WIRE) 

Cenntro Electric Group Limited (NASDAQ: CENN), wiodąca firma zajmująca się technologiami EV oferująca sprawdzone rynkowo, zaawansowane elektryczne pojazdy użytkowe ogłosiła dziś rozpoczęcie produkcji elektrycznych samochodów ciężarowych LS400, Teemak i Metro w nowym zakładzie firmy w Jacksonville na Florydzie. Operacje w obiekcie będą obejmować montaż pojazdów elektrycznych, doposażenie i kontrole przed dostawą. Nowy obiekt dołącza do niedawno rozbudowanego zakładu montażowego w Howell w New Jersey. Pojazdy montowane w Jacksonville są przeznaczone głównie dla południowo-wschodniego regionu Stanów Zjednoczonych i Ameryki Środkowej. Cenntro spodziewa się rozpocząć dostawę pojazdów montowanych w zakładzie w Jacksonville do klientów w przyszłym miesiącu.

„Po ponad 15 miesiącach renowacji obiektu, przygotowania linii montażowej i przestrzegania lokalnych przepisów, zakład w Jacksonville rozpoczął montaż” — powiedział Peter Wang, prezes i dyrektor generalny. „Pojazdy montowane w Jacksonville zaspokoją duże zapotrzebowanie rynku na nasze elektryczne pojazdy użytkowe w regionie. Dzięki możliwości dostosowania elektrycznych samochodów ciężarowych LS400, Teemak i Metro jesteśmy dobrze przygotowani do przejęcia udziałów w rynku amerykańskim w nadchodzących latach. „Cenntro uruchomiło obecnie produkcję i montaż w 5 zakładach na całym świecie, oprócz centrów w USA, także w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Maroku i Republice Dominikany, aby wspierać wdrożenia na dużą skalę i dostosować się do strategii wejścia na rynek dla nowego wzrostu. „Utworzenie lokalnego zakładu montażowego nie jest łatwym zadaniem i muszę podziękować naszym pracownikom, lokalnym władzom, firmom budowlanym i naszym partnerom za ich poświęcenie i niekończące się wysiłki, zwłaszcza w tym trudnym czasie z pandemią Covid i niedoborami w dostawach” – podsumował Wang. 

 

Stwierdzenia dotyczące przyszłości
Niniejszy komunikat zawiera „stwierdzenia dotyczące przyszłości” w rozumieniu przepisów dotyczących „bezpiecznej przystani” amerykańskiej ustawy Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r. Stwierdzenia dotyczące przyszłości obejmują wszystkie stwierdzenia, które nie są faktami historycznymi. Takie stwierdzenia mogą, ale nie muszą być, identyfikowane za pomocą słów takich jak „może”, „wierzy”, „przewiduje”, „może”, „powinien”, „zamierza”, „planuje”, „będzie”, „cel(e),” „może”, „oczekuje” „oczekuje(a),” „oszacuj(e),” „projekt(y),” „prognoza'', „pozycjonowany”, „w przybliżeniu”, „potencjał”, „cel”, „strategia”, „perspektywy” i podobne wyrażenia. Przykłady stwierdzeń dotyczących przyszłości obejmują między innymi: oświadczenia dotyczące możliwości montażu i dystrybucji, zdecentralizowanej produkcji oraz w pełni zdigitalizowanych rozwiązań w zakresie autonomicznej jazdy. Wszystkie takie stwierdzenia dotyczące przyszłości są oparte na aktualnych przekonaniach, oczekiwaniach i założeniach kierownictwa oraz podlegają ryzyku, niepewności i innym czynnikom, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki znacznie różnią się od wyników wyrażonych lub sugerowanych w niniejszym komunikacie. Dodatkowe czynniki ryzyka i niepewności, które mogą mieć wpływ na stwierdzenia dotyczące przyszłości Cenntro, można znaleźć w ujawnieniach zawartych w publicznych zgłoszeniach Cenntro w SEC, w tym w „Czynnikach ryzyka” w Cenntro Raport roczny na formularzu 20-F złożony w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd 25 kwietnia 2022 r., z którym można się zapoznać na stronie www.sec.gov.    

8

8

Modeli
Pojazdów

32

32

Kraje
Certyfikowane

6

6

Fabryk
Montażowych

238

238

Przyznanych
Patentów